חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הו'אופונופונו (Ho'oponopono)- כוחה המרפא של הסליחה

מה זה הו'אופונופונו?
הו'אופונופונו
זו טכניקה רבת עוצמה של פיוס וסליחה שניתן להשתמש בה כדי לשחרר רגשות שליליים, ליצור הרמוניה בחיינו ובגופנו ולרפא מערכות יחסים. 
מקור השיטה בהוואי והמילה Ho'oponopono מורכבת משתי מילים: "ho'o" שפירושה "לעשות" ו-"ponopono" שמשמעותה "נכון". 
האמונה הרווחת היא כי מקורו של הו'אופונופונו מגיע מתקופת הוואי הקדומה כמנהג שעבר מדור לדור, כדרך לפתרון קונפליקטים והחזרת איזון בתוך הקהילה. 
טכניקה זו נתפסה כמקודשת, ומי שהוביל את התהליך, נחשב לבעל יכולת ריפוי מיוחדת. 

בטקס ההו'אופונופונו המסורתי בני המשפחה נאספו יחד במרחב מקודש, בו הם היו מְתַקְשְׁרִים באופן גלוי ומתייחסים לכל קונפליקט.  בתהליך זה של דיון וגישור, בני המשפחה היו פועלים יחד לקראת פתרון ובסופו של דבר סולחים זה לזה.
כשההשפעה המערבית החלה להתפשט ברחבי הוואי במאה ה-19, השימוש בהו'אופונופונו פחת, ולמעשה כמעט אבד לחלוטין, עד שבשנות השבעים של המאה ה-20 חזר הואופונופונו לתודעה העולמית וזכה לפופולריות, בזכות פסיכולוג מהוואי בשם ד"ר Ihaleakala Hew Len. 

ד"ר יו לן עבד כמטפל במחלקה פסיכיאטרית מאובטחת בהוואי, שם הוטל עליו לטפל בכמה מחולי הנפש המסוכנים ביותר במדינה. 
במקום להשתמש בשיטות טיפול מסורתיות, ד"ר היו לן החל לתרגל הואופונופונו והיה מבלה שעות מדי יום במדיטציה המכוונת לשמות המטופלים. כך הוא חזר שוב ושוב על המנטרה:
אני מצטער
בבקשה סלח לי
אני אוהב אותך
תודה

למרבה הפלא, לאחר מספר חודשים של תרגול הואופונופונו, החלו המטופלים במחלקה להראות שיפור משמעותי, וחלקם אף שוחררו מבית החולים. 
הצלחתו של ד"ר יו לן בשימוש בהו'אופונופונו כדי לרפא את מטופליו התפרסמה בכל העולם, והוא לימד את הטכניקה עוד שנים רבות.
כיום, הו'אופונופונו היא טכניקה מוכרת ומשתמשים בה אנשים בכל העולם כדי לשחרר רגשות שליליים, ליצור שלווה פנימית וריפוי ולרפא מערכות יחסים,. 
במהותה, הו'אופונופונו היא שיטת ריפוי ופיוס הכוללת לקיחת אחריות על המחשבות, המילים והפעולות שלנו.
כאשר אנו מחזיקים במחשבות, רגשות או אמונות שליליות, אנו יוצרים חסימות בשדה האנרגיה שלנו שעלולות להוביל לחוסר איזון פיזי, נפשי ורגשי. 
השיטה מבוססת על האמונה שכל הבעיות והקונפליקטים בעולמנו נובעים מתוכנו ושיש לנו את הכוח לרפא את עצמנו ואחרים על ידי לקיחת אחריות על המחשבות והפעולות שלנו.
איך משתמשים בשיטה?
תרגול של הו'אופונופונו כולל ארבעה עקרונות מפתח:
חרטה, סליחה, הכרת תודה ואהבה. 
עקרונות אלו מבוססים על האמונה שכולנו מחוברים, וכאשר אנו מרפאים את עצמנו, אנו מרפאים גם את העולם סביבנו.
העיקרון הראשון של הו'אופונופונו הוא חרטה: 
הוא מקושר להכרה שלנו בכך שאנו אחראים למחשבות ולמעשים שלנו, ושיש לנו את הכוח לשנות אותם. עלינו לקחת אחריות על המחשבות והרגשות השליליים שלנו, ולבקש לרפא אותם באמצעות הרהור עצמי והתבוננות פנימה.
העיקרון השני הוא סליחה: 
הוא מקושר לסליחה לעצמנו ולאחרים על כל העוולות או הפעולות השליליות שעשינו בעבר לעצמנו או לאחרים. 
סליחה היא כלי רב עוצמה לריפוי, מכיוון שהיא מאפשרת לנו לשחרר
את כל הרגשות והאנרגיה השליליים שעלולים לעכב אותנו.

העיקרון השלישי הוא הכרת תודה:
הוא מקושר לטיפוח תחושת הכרת התודה על כל מה שיש לנו בחיינו. 
באמצעות התמקדות בהיבטים החיוביים של חיינו, אנו יכולים למגנט
את האנרגיה שלנו לכיוון חיוביות ושפע.
העיקרון הרביעי הוא אהבה:
זה מקושר לטיפוח תחושת אהבה לעצמנו ולאחרים.  אהבה היא כוח רב עוצמה לריפוי, וכאשר אנו ניגשים לחיינו באהבה ובחמלה, אנו יכולים ליצור עולם הרמוני ושליו יותר.
איך מתרגלים?
השיטה הפשוטה ביותר לתרגול הו'אופונופונו היא באמצעות שימוש במנטרה.  המנטרה פשוטה, אך עוצמתית, וכוללת חזרה על המשפטים הבאים:
אני מצטער.ת
בבקשה סלח.י לי
אני אוהב.ת אותך
תודה
ניתן לחזור על מנטרה זו לעצמי או לכוון כלפי אחרים, ואומרים שהיא עוזרת לרפא כל רגש או אנרגיה שליליים.
על ידי הכרה בטעויות שלנו ובקשת סליחה, אנו משחררים את האנרגיה השלילית שנוצרה ופותחים את עצמנו לריפוי ושינוי.  המנטרה גם עוזרת לנו לטפח הכרת תודה ואהבה, שהם כוחות רבי עוצמה לריפוי ושינוי.

כוחו המרפא של הו'אופונופונו:
מחקרים הראו שלהו'אופונופונו יכולה להיות השפעה חיובית על מגוון מצבים פיזיים, נפשיים ורגשיים. 
לדוגמה, מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Evidence-Based Integrative Medicine מצא כי הו'אופונופונו יכול להפחית תסמינים של דיכאון וחרדה, כמו גם לשפר את הרווחה הכללית. 
מחקר אחר שפורסם ב-Journal of Alternative and Complementary Medicine מצא כי הו'אופונופונו יכול לשפר את איכות החיים של חולי סרטן על ידי הפחתת תסמינים של כאב, חרדה ודיכאון.
ממצאים אלה הם רק חלק ממחקרים שנעשו והוכיחו כי הו'אופונופונו יכול להיות כלי רב ערך לשיפור הבריאות והרווחה בתחומים רבים ובנוסף ליתרונות הטיפוליים שלו, הוא גם כלי
רב עוצמה לצמיחה אישית ולהתפתחות רוחנית. 

בלקיחת אחריות על המחשבות, המעשים והאמונות שלנו, אנו יכולים להיות מודעים יותר לעצמנו ולטפח חמלה והבנה רבה יותר לעצמנו ולאחרים. 
באמצעות תרגול הו'אופונופונו, אנו יכולים ללמוד לשחרר את העבר, להרפות מרגשות שליליים ולחיות ברגע הנוכחי בשמחה, שלווה והכרת תודה רבה יותר.
אני מצטער.ת
בבקשה סלח.י לי
אני אוהב.ת אותך
תודה

מוזמנים לתרגל ולשפר את חייכם בכל רגע ורגע מחדש ♥

תוכן העניינים

Call Now Button